O mně

Můj příběh

Ke kreslení zvířat, stejně jako k nim samotným, mám blízko již od dětství. Jak však čas běžel, od určitého věku kreslení přestalo být už tou žádanou dětskou aktivitou, při které dítě chvíli nezlobí, a bylo chápáno spíš jako prokrastinace od učení nebo domácích prací. Od kreslení jsem se tedy na pár let odvrátila a soustředila se na výkon (dokončení vzdělání a rozjezd mého podnikání). Naštěstí jsem si před pár lety zase dovolila sednout k papíru a pastelkám. Zajímá vás, co bylo tím impulzem, proč jsem se ke kreslení znovu vrátila?
Před nějakou dobou jsem si nechala ze zvědavosti udělat rodokmen. K mému překvapení jsem zjistila, že český malíř Emanuel Bakla, byl můj příbuzný. V tu chvíli mi došlo, jak je možné, že můj děda krásně psal a kreslil a můj táta to také ovládá. V tu chvíli mi na mysl přišel nápad, se ke kreslení vrátit, nezahazovat dar, který mám, a rozdávat ho dál.

„C.G. Jung řekl: „Pokud jste nadaný člověk, to neznamená, že jste něco získali. Znamená to, že máte něco vrátit zpět.“

Nedávno se náš svět obrátil naruby díky koronavirové pandemii. Všichni jsme byli zavřeni doma v karanténě a mohli jsme leda uklízet nebo něco tvořit. Bylo to období, které nás zastavilo a dalo nám možnost nahlédnout do sebe. Pro člověka, který vždy byl zacílený na výkon, a věřím, že je to většina dnešních lidí, to byla opravdu výzva a krok do neznáma. No a já jsem se díky tomu konečně naplno opřela do kreslení a malování. Oběma technikám děkuji za své duševní zdraví, protože tvoření léčí mou duši. Každý můj obraz, má kus mé duše. Moc doufám v to, že si nějaký z nich oblíbíte a bude vám dělat radost každý den.

Čím tvořím

Papír
bílý papír Art Fabriano Disegno 4 SMOOTH (220g/m2)
černý papír Conson (240g/m2)
barevný papír Pastelmat (360g/m2)

Pastelky
Faber-Castell Polychromos
Caran d´Ache Luminance
Caran d´Ache Pablo
Derwent Lightfast
Prismacolor

Pastely
PanPastel
Derwent Pastel
Faber-Castell PITT Pastel
Cretacolor Fine Art Pastel
Stabilo CarbOthello
Gioconda

Facebook
YouTube
Instagram