Anglická verze

FAQ

Jak si kresbu svého mazlíčka objednám?

Sepsala jsem pro vás jednoduchého průvodce objednávkou kresby portrétu zvířete. Najdete ji zde. Kresbu portrétu můžete objednat také tímto formulářem.

Jak má vypadat ideální referenční fotografie?

Zvíře je třeba fotit zblízka, nemusí koukat přímo do foťáku, může být natočeno stranou nebo z profilu. Je však potřeba, aby na fotce bylo vidět co nejvíce detailů (co na ní vidět nebude, nebude ani na kresbě). Pokud bude zvíře daleko, bude rozmazané nebo ve tmě či přesvětlené, nejsem schopna podle takové fotky portrét nakreslit. Zvíře je nejlepší fotit venku, když je zataženo, nevhodné je ostré polední slunce tvořící ostré stíny na zvířeti. V takovém případě navíc zvíře mhouří oči. Zároveň není vhodné zvíře fotit s bleskem či s malou hloubkou ostrosti, kdy se zaostří pouze na jednu jeho část (v případě hlavy zvířete pak budou např. ostré oči, rozostřený bude čumák, uši atd.). Je fajn, když má zvíře v očích zájem a jiskru. Můžete si pomoci třeba pamlskem nebo získáním si pozornosti zvířete jiným způsobem. Zvíře foťte z jeho perspektivy (v úrovni jeho očí), nikoliv seshora nebo zespoda. Pokud máte ateliérové fotky svého zvířete, pošlete mi ty. Potřebuji fotografii minimálně o 8 Mpx (rozlišení aspoň 3840 × 2160 Px). Pokud máte fotek více, ráda vám s výběrem té nejvhodnější pomohu. Pokud posíláte více fotek, můžete mi je poslat přes Úschovnu.cz.
Dále je potřeba, abyste na fotku, kterou mi pošlete, a ze které chcete zvíře nakreslit, měli autorská práva nebo alespoň souhlas jejího autora s použitím fotky pro účely kresby.

Bude na kresbě zvíře naprosto stejné jako na fotce?

Portrét zvířete nebude nikdy naprosto stejný. Každý umělec do svého díla dává kus sebe, já říkám, že do díla dává kus své duše, takže se jeho osobnost v daném díle odrazí tím, že nakreslené zvíře nebude do všech detailů stejné jako v reálu. Jedná se o určitý autorský podpis. Z tohoto důvodu je potřeba, abyste si vybrali takového umělce, který vám sedí a jehož práce se vám líbí. 

Kolik fotografií potřebujete na kresbu zvířete?

Na to, abych nakreslila portrét jednoho zvířete, mi postačí jen jedna kvalitní fotografie. Pokud si nejste jisti tím, jaká fotografie je nejlepší, pošlete mi jich více.

Jak dlouho trvá nakreslit portrét zvířete?

Kreslení je poměrně časově náročné. Portrét zvířete na papír o rozměru A5 trvá okolo 10 hodin, A4 okolo 20 hodin a A3 až 40 hodin. 

Proč kreslíte jen zvířata?

Mám ke zvířatům nejblíž, mám je ráda a jejich kresba mě moc baví. Tím, že je kreslení velmi časově náročná, neuměla bych trávit tolik času něčím, co mě nebaví. Navíc by to na výsledku bylo vidět. Chci, aby mé kresby dělaly svým majitelům radost. Z toho důvodu musím radost při kresbě cítit, abych ji do ní mohla vnést.

Je možné nakreslit na jeden papír více zvířat?

Samozřejmě, pokud chcete nakreslit více zvířat, je však lepší volit větší formát papíru, tedy aspoň A3. Je také třeba mít na paměti, že cena za kresbu se s každým dalším nakresleným zvířetem zvyšuje. Pro kresbu většího počtu zvířat tato zvířata ani nemusí být na jedné společné fotce, je možné dodat fotografií více a já koláž vytvořím.

Když se mi na fotce na zvířeti něco nelíbí, dá se to z kresby odstranit?

Samozřejmě, jen je to třeba říci před začátkem realizace kresby. Na přání zákazníků u portrétů zvířat často nekreslím zvířatům jejich kožní výrůstky nebo třeba obojky.

Když zamýšlím portrét zvířete jako překvapení, udržíte jeho v tajnosti do jeho předání oslavenci?

Samozřejmě. Většina portrétů mazlíčků je myšlena jako dárek, takže po domluvě není problém s publikováním na sociálních sítích nebo webových stránkách počkat do předání kresby jejímu majiteli.

Mohu sledovat, jak portrét mého zvířete vzniká?

Ano, určitě. Pokud vás proces kresby portrétu zajímá, ráda vám budu posílat fotky pokroků, které v kresbě vašeho mazlíčka udělám.

Jak dlouho trvá dodání kresby zvířete? 

Protože mám zakázek na kresbu zvířat více, je třeba počítat s dobou dodání 2-4 měsíce. V létě a před Vánoci se čekací doba může ještě prodloužit.

Do kterých zemí portréty zvířat posíláte? Kolik stojí mezinárodní doprava portrétu?

Portréty zvířat posílám po celém světě a zároveň je možné jejich cestu sledovat pomocí čísla zásilky. Cena dopravy závisí na velikosti portrétu a jeho cílové destinaci. Částku domluvíme při objednávce kresby portrétu.

Musím nějak o kresbu pečovat?

Přestože všechny materiály, které ke kresbě zvířat používám, jsou profesionální, v nejvyšší kvalitě, jsou uváděny jako světlostálé a kresba pastelkami je fixovaná fixativem s UV filtrem, doporučuji ji pro jistotu umístit tam, kde nebude vystavena přímému slunečnímu světlu. Na obraz zbytečně nesahejte. Pastelové kresby nejsou fixované a jsou velmi náchylné k rozmazání, proto se vyvarujte jejich dotýkání. Kresba nesmí přijít do kontaktu s vodou nebo vlhkem. Všechny materiály přicházející do kontaktu s kresbou musí být bez kyselin.
Kresbu nejlépe ochráníte před mechanickým poškozením umístěním do rámečku se sklem. Při rámování je lepší pořídit i paspartu, která kresbu ochrání před stykem se sklem a umožní cirkulaci vzduchu mezi nimi. Tak se zabrání kondenzaci vlhkosti a vzniku plísní a skvrn. Mnoho paspart mám, stačí dát vědět.
Na rámečku bude třeba občas utřít prach, jinou péči kresba nepotřebuje.

Mohu portrét zvířete vrátit?

Bohužel, portrét zvířete není možné vrátit, protože se jedná o kresbu na zakázku a je tvořena po dohodě se zákazníkem a přímo na míru. V průběhu kresby portrétu se můžete vyjádřit k tomu, zda něco nesedí a můžeme to spolu upravit. Finální kresbu již opravit nelze. Pokud v průběhu realizace zakázky dojde k nějakým problémům z vaší strany, dejte mi vědět a vyřešíme to.

Napsat komentář

Provozovatelem webu a služeb je Ing. Aneta Baklová, Ph.D., Marie Cibulkové 1177/10, Praha 4 - Nusle, 140 00, IČ 88181421, fyzická osoba je zapsaná v živnostenském rejstříku Úřadu městské části Prahy 4 od 3.10.2011