Anglická verze

O mně

Můj příběh

Ke kreslení zvířat, stejně jako ke zvířatům samotným, mám blízko již od dětství. Jak čas běžel, kreslení přestalo být jednou z těch žádoucích dětských aktivit, při kterých dítě nezlobí, a začalo být chápáno spíš jako způsob odkládání učení či domácích prací. Na pár let jsem se tedy od něj odvrátila a soustředila se spíše na výkony (vzdělání a rozjezd mého podnikání). Před pár lety zase dovolila sednout k papíru a pastelkám. Zajímá vás, co bylo tím impulsem, díky kterému jsem se ke kreslení znovu vrátila?
Před nějakou dobou jsem si ze zvědavosti nechala udělat rodokmen. K mému překvapení jsem zjistila, že český malíř Emanuel Bakla byl můj příbuzný. V tu chvíli jsem pochopila, jak je možné, že můj děda krásně psal a kreslil a můj táta také. A tak mi na mysl přišel nápad se ke kreslení vrátit, nezahazovat dar, který mám, a rozdávat ho v podobě umění.

C.G. Jung řekl: „Pokud jste nadaný člověk, to neznamená, že jste něco získali. Znamená to, že máte něco vrátit zpět.“

Nedávno se náš svět obrátil naruby vlivem koronavirové pandemii. Všichni jsme byli zavřeni doma v karanténě a mohli jsme tak leda uklízet nebo něco tvořit. Bylo to období, které doslova zastavilo naše životy a dalo nám možnost nahlédnout do sebe. Pro člověka, který byl vždy zacílený na výkon – a věřím, že je to většina dnešních lidí – to byla opravdu výzva a krok do neznáma. Já jsem se díky tomu konečně naplno opřela do kreslení. Jsem si jistá, že kreslení vděčím za své duševní zdraví, protože léčí mou duši. Každá z mých kreseb má kus mé duše a zároveň duši nakresleného zvířete. Doufám, že se vám budou mé kresby líbit a v případě, že si ode mě objednáte portrét svého mazlíčka, věřím, že vám bude rozjasňovat každý den.

Moje úspěchy

V roce 2020 jsem navíc dostala možnost spoluilustrovat kamarádovu psychologickou knihu. Mé kresby tak máte možnost vidět i tam – v knize O duši: Jak porozumět sám sobě (Josef Křížek). V roce 2021 se jedna moje kresba velblouda dostala do učebnice arabštiny Jassana Shadafnha.
V roce 2021 se konala moje první výstava v Malé galerii Výzkumného ústavu veterinárního lékařství v Brně.

Čím tvořím

Papír
Art Fabriano Disegno 4 SMOOTH (220g/m2)
Pastelmat (360g/m2)

Pastelky
Faber-Castell Polychromos
Caran d´Ache Luminance
Caran d´Ache Pablo
Derwent Lightfast
Prismacolor Premier

Pastely
PanPastel
Derwent Pastel
Faber-Castell PITT Pastel
Cretacolor Fine Art Pastel
Stabilo CarbOthello
Gioconda

Uhly v tužce
Cretacolor Nero

Provozovatelem webu a služeb je Ing. Aneta Baklová, Ph.D., Marie Cibulkové 1177/10, Praha 4 - Nusle, 140 00, IČ 88181421, fyzická osoba je zapsaná v živnostenském rejstříku Úřadu městské části Prahy 4 od 3.10.2011