FAQ

Jak má vypadat správná fotka?

Zvíře je třeba fotit zblízka, nemusí koukat přímo do foťáku, může být natočeno stranou nebo z profilu, pokud si to tak přejete. Je však potřeba, aby na fotce bylo vidět co nejvíce detailů, co vidět nebude, nemůže být ani na kresbě. Pokud bude zvíře daleko, bude rozmazané nebo ve tmě, či přesvětlené, nejsem schopna podle takové fotky portrét nakreslit. Zvíře je nejlepší fotit venku, když je zataženo, nevhodné je ostré polední slunce tvořící ostré stíny na zvířeti, které mimo to ještě mhouří oči. Zároveň není vhodné zvíře fotit bleskem či s nastavenou malou hloubkou ostrosti, kdy se zaostří pouze na jednu jeho část (v případě obličeje zvířete pak budou ostré např. oči, rozostřený bude čumák, uši atd.). Je fajn, když má zvíře v očích jiskru, můžete se pomoci třeba pamlskem, nebo jinak zaujetím jeho pozornosti. Zvíře foťte z jeho perspektivy (v úrovni jeho očí), nikoliv seshora nebo zespoda. Pokud máte ateliérové fotky svého zvířete, pošlete mi právě ty. Potřebuji fotografii minimálně o 8 Mpx (rozlišení aspoň 3840 × 2160 Px). Pokud máte fotek více a nevíte, která je vhodnější, pošlete mi všechny, já si vyberu. Pokud posíláte více fotek, můžete mi je poslat přes Úschovnu.cz.
Je nutné, abyste věděli, že portrét zvířete nebude nikdy naprosto stejný, jako je vaše zvíře ve skutečnosti. Každý umělec do svého díla dává kus sebe, já říkám, že do díla dává kus své duše, takže se jeho osobnost v daném díle odrazí tím, že nakreslené zvíře nebude do všech detailů stejné jako v reálu. Z tohoto důvodu je potřeba, abyste si vybrali takového umělce, který vám sedí a jehož práce se vám líbí. Někteří kreslíři fotku vytisknou a obkreslí pomocí prosvětlovací desky nebo grafitového papíru, následně vykreslují srst. Já kreslím celý obraz tak, že nic neobkresluji, ale kreslím ho tak, jak ho vidím, proto se může stát, že je výsledný obrázek trochu rozdílný od fotky.
Dále je potřeba, abyste na fotku, kterou mi pošlete, a kterou chcete nakreslit, měli autorská práva nebo aspoň souhlas jejího majitele s použitím tímto způsobem.

Musím nějak o kresbu pečovat?

Přestože všechny materiály, které ke kresbě používám, jsou profesionální, v nejvyšší kvalitě, jsou uváděny jako světlostálé a kresba je fixovaná lakem, pro jistotu doporučuji si ji vystavit tam, kde nehrozí přímě sluneční světlo.
Kresbu nejlépe ochráníte před mechanickým poškozením umístěním do rámečku se sklem. Na rámečku bude třeba občas otřít prach, jinou péči kresba nepotřebuje.

Facebook
YouTube
Instagram